
Mamy koniec 2023 roku, okazuje się, że to już dwa lata trwania nowej perspektywy 2021 – 2027. Oznacza to, że już czas najwyższy na pierwsze nabory dotacji dla przedsiębiorstw. Niezależnie od projektów inwestycyjnych, które przedsiębiorcom chodzą po głowie – warto mieć na uwadze dotacje, które wspierają rozwój firmy w aspektach takich jak cyfryzacja czy automatyzacja procesów.
I tu z odpowiedzią przychodzi Agencja Rozwoju Przemysłu z programem o nazwie DIG,IT – Transformacja Cyfrowa Polskich MŚP. W skrócie: do 200 tys. euro, do 70% wartości projektu, nabór ruszy w pierwszym kwartale 2024 roku.
Obserwujemy u naszych klientów pozytywne zdziwienie tym, jak bardzo upraszczamy procesy kadrowo-płacowe w firmie i refleksję nad tym, czemu tego nie zrobili wcześniej. A wspominamy o tym dlatego, że są kolejne kroki, które mogą znacząco poprawić efektywność procesów w firmie. I można to zrobić kosztem 30% wkładu własnego. Na co więc czekać? Nie ma na co – zapraszamy do nas.
Jakakolwiek zmiana, nawet najmniejsza, nie może się odbyć bez zrozumienia i zaangażowania pracowników. W Asyście mamy kompetencje i doświadczenie w outsourcingu usług HR, które mogą być pomocne w transformacji cyfrowej Twojego biznesu. Członkowie zespołu powinni być ważną częścią tego procesu i uczestniczyć w nim z pozytywnym zaangażowaniem. O to zawsze bardzo trudno przy takich projektach.
Zaczniemy od audytu, który wskaże w jaki sposób warto wykorzystać dotację dla Twojej firmy. Nasze preferencje w doborze obszarów w firmie dotyczą: cyfryzacji procesów administracyjnych, cyberbezpieczeństwa, wykorzystania rozwiązań chmurowych, wykorzystania sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego.
Wskażemy Tobie za co warto zabrać się w pierwszej kolejności, aby wykorzystać środki w jak najefektywniejszy sposób i rozpocząć cyfryzację od najpilniejszych procesów. Przykładowo, jedną z pierwszych usług, które oferujemy klientom jest wprowadzenie e-teczki, co jest niczym innym jak zamianą archiwum papierowego, na elektroniczne. Ale to dopiero początek, tego co możemy i powinniśmy scyfryzować/zautomatyzować.
Dzisiaj ChatGPT, Bard i podobne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji są wykorzystywane w wielu firmach do mniej lub bardziej skomplikowanej pracy z klientami czy dokumentami. Mają one jednak zasadniczą wadę – są narzędziami ogólnodostępnymi, korzystającymi z zasobów sieci i nie możemy wykorzystać ich do pracy z dokumentami wewnętrznymi w firmie.
A gdyby stworzyć takiego pomocnika pracującego wewnątrz firmy, który pracowałby tylko na dokumentach i procesach wewnątrz firmy? Uczyłby się na danych firmowych i stałby się najwydajniejszym i najlepiej poinformowanym “pracownikiem” firmy. Technicznie to jest już możliwe już dzisiaj
Z początkiem 2024 roku ruszy nabór na dotacje, które będziesz mógł wykorzystać na stworzenie tego typu rozwiązań u siebie w firmie. Od najprostszej digitalizacji dokumentów, po złożoną i twórczą pracę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w strukturach firmy.
Zapisz się do Naszego newslettera
* pola wymagane