Księgowość - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Łódź Płock Sopot Toruń

Prowadzenie księgowości w firmie należy do wymagających zadań, do których coraz częściej wykorzystuje się oferowane przez firmy zewnętrzne usługi outsourcingowe. Zarówno przygotowywanie bieżącej dokumentacji i rozliczeń, jak i prowadzenie działu kadrowo-płacowego wymaga znajomości wielu praw, przepisów i rozporządzeń ulegających częstym zmianom i modyfikacjom – księgowi muszą za nimi nadążyć, by odpowiednio przygotować firmę do sprawnego funkcjonowania. Czym jednak faktycznie zajmuje się księgowa i jakie usługi w ramach księgowości w Trójmieście może zaoferować firma Asysta?

Najważniejsze obowiązki i zadania księgowości

Zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej w ramach outsourcingu daje możliwość zrezygnowania z zatrudniania wewnętrznej księgowej i zwiększa szanse na dotrzymanie wszystkich najważniejszych terminów, niezależnie od wymaganego nakładu pracy. Księgowość prowadzona przez firmy zewnętrzne może skupić się na poszczególnych elementach księgowości (np. kadrach i płacach lub rozliczeniach księgowo-podatkowych), ale może też podchodzić do sprawy kompleksowo i takie działania są zdecydowanie zalecane dla utrzymania zgodności i jednakowej jakości we wszystkich obszarach.

Usługi księgowe oferowane przez biura rachunkowe i firmy konsultingowe dzielą się na obsługę księgowo-podatkową, kadrowo-płacową i finansowo-doradczą i każda z powyższych jest istotna do sprawnego prowadzenia działalności gospodarczej. Łącząc obowiązki każdego z działów, księgowość dla firm zajmuje się prowadzeniem książek rachunkowych, książek przychodów i rozchodów, obliczaniem i rozliczaniem podatków oraz przygotowywaniem rozliczeń dla ZUS, ale także bieżącą kontrolą wydatków, przychodów i rozchodów, rozliczaniem wynagrodzeń i ewidencją czasu pracy, prowadzeniem akt pracowników, przygotowywaniem umów o pracę, sporządzaniem świadectw pracy czy ewidencją świadczeń socjalnych. Zakres działań księgowości jest wyjątkowo rozległy i stanowi fundament działania każdej firmy, niezależnie od tego czy zatrudnia ona 5, 50 czy 150 pracowników.

Księgowa Trójmiasto – jak wybrać obsługę księgową dla firmy?

Jako firma konsultingowa specjalizująca się w kompleksowej obsłudze kadrowo-płacowej oraz wsparciu dla firm, w ramach współpracy z Państwa firmą możemy podjąć się pomocy w prowadzeniu księgowości w firmie. Nasi specjaliści przejmą obowiązki działu kadr i płac, skupiając się na bieżącym prowadzeniu teczek i akt osobowych pracowników, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej, sporządzaniu niezbędnych dokumentów kadrowych, rozliczaniu urlopów i prowadzeniu ewidencji czasu pracy, czy przygotowywaniu raportów i dokumentów niezbędnych do rozliczeń pracowników z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Firma Asysta oferuje obsługę księgową na terenie Trójmiasta, wspierając firmy z różnych branż i zawsze stawiając na kompleksową, profesjonalną obsługę i wsparcie dla Klientów. Wyróżniamy się między innymi oferowaną przez nas, dedykowaną aplikacją do komunikacji pomiędzy kierownictwem i pracownikami. Jej wykorzystanie pozwala na usprawnienie wielu spraw księgowych rozwiązywanych pomiędzy księgowością a pracownikami. Z jej pomocą możliwe jest generowanie dokumentów dla pracowników (np. PIT 11), przygotowanie wzorów wniosków i podań o urlopy, przedstawianie nowych regulaminów zakładowych bez konieczności ich drukowania czy wreszcie przekazywanie informacji dotyczących ważnych zmian, nadchodzących terminów czy obowiązkowych szkoleń BHP.

Wybierając obsługę księgową dla firmy warto zwrócić uwagę na całościowe podejście do spraw związanych z prowadzeniem księgowości – Trójmiasto obfituje w biura rachunkowe, ale warto spośród nich wybierać jedynie sprawdzone i zaufane firmy.