Księgowość - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Łódź Płock Sopot Trójmiasto

Obsługa księgowa firm stanowi ważny element operacyjny każdej firmy, niezależnie od branży w jakiej działa czy ilości pracowników, jaką zatrudnia. Opiekę nad księgowością firmy mogą sprawować księgowi zatrudnieni bezpośrednio przez firmę, jak i zewnętrzne biura rachunkowe świadczące usługi księgowe na bazie outsourcingu. Bez względu na sposób opieki nad księgowością i dokumentacją firmy, obowiązki księgowych pozostają niezmienne. Czym się zajmują i jak firma Asysta może pomóc Twojej firmie w dopełnieniu księgowych obowiązków?

Najważniejsze obowiązki księgowej

W ramach księgowości dla firm działających w Polsce wyróżnia się dwa główne obszary: rachunkowość i podatki, które zlecone firmie zewnętrznej najczęściej przejmowane są pod opiekę biura rachunkowego, oraz kadry i płace, którymi mogą zając się specjaliści firmy Asysta obsługującymi księgowość w Toruniu. Swoją obsługę opieramy na kompleksowym podejściu do problemu kadr i płac, skupiając się przede wszystkim na dostarczeniu Państwu najwyższej jakości i zapewnieniu pełnej zgodności przygotowanych dokumentów z obowiązującymi przepisami i nowymi zmianami prawnymi.

W ramach obsługi księgowej w Toruniu, firma Asysta oferuje między innymi:

 • Przygotowywanie umów cywilnoprawnych dla nowych i obecnych pracowników,
 • Sporządzanie wzorów wniosków urlopowych, wypowiedzeń i innych wniosków pracowniczych,
 • Opracowywanie świadectw pracy, zaświadczeń o osiąganych zarobkach oraz okresie zatrudniania na prośbę pracowników,
 • Opracowywanie harmonogramu urlopów i zarządzanie wnioskami urlopowymi,
 • Prowadzenie akt osobowych pracowników, łącznie z uzupełnieniem zaległości w obecnej dokumentacji,
 • Przygotowanie listy płac,
 • Prowadzenie ewidencji czasu pracy,
 • Wsparcie w zakresie świadczeń socjalnych,
 • Przygotowanie sprawozdań, raportów, wniosków i dokumentacji niezbędnej w komunikacji z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Przy tak dużym zakresie działań, jakie możemy zaoferować w ramach księgowości w Toruniu dla Państwa firmy, nasi specjaliści mogą przejąć znaczny ciężar prac związanych z prowadzeniem księgowości w Państwa firmie. Dzięki outsourcingowi Państwa firma będzie miała szanse rozwoju i pracy nad najważniejszymi aspektami swojej działalności, pozostawiając formalności w rękach naszych specjalistów.

Księgowość a rachunkowość – usługi firmy konsultingowej Asysta

Nie jesteśmy biurem rachunkowym i z tego też względu nie specjalizujemy się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, rozliczaniu przychodów i rozchodów firmy czy sporządzaniu raportów VAT i obsłudze podatkowej firmy. Księgowość w takim zakresie można zlecić księgowej zatrudnionej wewnątrz firmy lub pozyskać w formie outsourcingu w biurze rachunkowym, które najczęściej nie zajmuje się kwestiami kadr i płac. Połączenie naszych działań z tymi, jakimi zajmie się biuro pozwoli całkowicie oddać kwestie prowadzenia księgowości i rachunkowości w ręce doświadczonych specjalistów.

Księgowa Toruń – współpracuj z naszymi specjalistami

W ramach prowadzonej działalności i świadczonych usług outsourcingowych, Asysta oferuje firmom z Torunia, Trójmiasta i okolic pomoc w prowadzeniu księgowości w obrębie kadr i płac. Na potrzeby Państwa firmy zajmiemy się prowadzeniem teczek pracowników (papierowych i elektronicznych), rozliczeniami godzin pracy oraz przygotowaniem zaplecza kadrowo-płacowego niezbędnego do właściwego funkcjonowania firmy. Swoim klientom oferujemy też dedykowaną platformę komunikacyjną w formie łatwej w obsłudze aplikacji, za pomocą której możemy przesyłać gotowe formularze PIT 11, udostępniać wzory wniosków urlopowych, zlecać okresowe badania lekarskie i prowadzić czynną komunikację pomiędzy pracodawcą a pracownikami.

  - pole obowiązkowe

  Formularz kontaktowy
  Oświadczam że zapoznałem/am się z warunkami użytkowania i je akceptuję

  0