Księgowość - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Łódź Płock Toruń Trójmiasto

Prowadząc działalność gospodarczą trzeba liczyć się z koniecznością prowadzenia księgowości firmowej i wraz z rozwojem firmy i zatrudnianiem kolejnych pracowników, liczba obowiązków rośnie. Księgowość rozumiemy tutaj zarówno przez księgi rachunkowe i księgi przychodów i rozchodów, jak i sprawy związane z kadrami i płacami. Oddelegowanie zadań związanych z prowadzeniem księgowości do firm zewnętrznych i biur rachunkowych na zasadzie outsourcingu usług jest zdecydowanie jednym z trendów, które stopniowo zastępują budowanie własnych działów księgowych wewnątrz firmy. Czym może zająć się księgowa z firmy zewnętrznej?

Obowiązki księgowej w firmie

Zadnia księgowego w każdej firmie można podzielić na działania w obszarze rachunkowości, podatków i rozliczania przychodów oraz rozchodów, oraz na działania kadrowo-płacowe, w ramach których księgowy zajmie się sprawami sporządzania umów dla pracowników, przyjmowania wniosków urlopowych, ewidencjonowania czasu pracy i prowadzenia kartotek pracowniczych. Firma Asysta działająca w Sopocie i okolicach Trójmiasta może zając się prowadzeniem kadr i płac w Twojej firmie, odciążając księgowego z obowiązków związanych z zarządzaniem pracownikami. Co oferujemy?

Naszym głównym punktem skupienia jest księgowość oparta na usługach kadrowo-płacowych, a więc wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem bieżącej dokumentacji i księgowości dla pracowników. W ramach usług proponujemy profesjonalne przygotowanie umów o pracę, sporządzanie umów cywilnoprawnych, przygotowywanie świadectw pracy, zaświadczeń o wynagrodzeniu i okresie zatrudnienia wydawanych na prośbę pracowników bądź po ustaniu okresu zatrudnienia, ewidencję czasu pracy, w tym także zarządzanie urlopami i zwolnieniami lekarskimi, a nadrzędnie również prowadzenie pełnych akt pracowniczych i przechowywanie ich w formie papierowej oraz elektronicznej. Podczas współpracy z firmami proponujemy także pomoc w sporządzaniu niezbędnych sprawozdań i dokumentów dla ZUS i Urzędu Skarbowego oraz doradztwo w zakresie zmieniających się przepisów i nowych regulacji obejmujących zmiany w obrębie kadr i płac.

Nie zajmujemy się księgowością w ujęciu rachunkowym, choć jesteśmy gotowi na w pełni otwartą współpracę zarówno z biurami rachunkowymi, jak i działem księgowości działającym w obrębie firm naszych Klientów. Wszelką dokumentację pracowniczą i kadrowo-płacową opracowujemy kompleksowo, upewniając się także że w momencie przejęcia jej przez naszych specjalistów nie istnieją żadne luki, które mogłyby stanowić przeszkodę w późniejszym okresie współpracy. Wierzymy, że tylko tak można dotrzeć do najlepszych rezultatów i pełnej sprawności funkcjonowania księgowości w każdej firmie.

Księgowość Sopot z firmą konsultingową Asysta

Swoje usługi księgowości kadrowo-płacowej kierujemy przede wszystkim w stronę firm działających w Sopocie i obszarze Trójmiasta, skupiając się na bezpośrednim kontakcie i możliwości ciągłej współpracy pomiędzy naszym biurem a Państwa firmą. Nasze usługi obejmują prowadzenie akt pracowniczych i przechowywanie ich w formie papierowej i elektronicznej, a także sporządzanie i dostarczanie wniosków, umów i dokumentów dla pracowników, dlatego też cenimy sobie możliwość bezpośredniej komunikacji. W ramach obsługi proponujemy dostęp do dedykowanej aplikacji komputerowej i mobilnej usprawniającej komunikację pomiędzy naszym biurem, Państwa firmą i Państwa pracownikami. Aplikacja umożliwia między innymi publikację ważnych informacji, wniosków, pobieranie PIT 11 oraz planowanie wydarzeń takich jak okresowe szkolenia BHP czy badania lekarskie bez konieczności generowania dodatkowych dokumentów w formie papierowej.

 

    - pole obowiązkowe

    Formularz kontaktowy
    Oświadczam że zapoznałem/am się z warunkami użytkowania i je akceptuję

    0