Księgowość - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Łódź Sopot Toruń Trójmiasto

Księgowość w firmie jest jedną z podstaw działalności na rynku i nie powinna być zaniedbywana niezależnie od wielkości firmy czy branży, w jakiej działa. W ramach księgowości należy rozumieć jednak nie tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie przychodów i rozchodów czy dokumentowanie podatków, ale też sprawy kadrowo-płacowe ważne z punktu widzenia pracodawców i pracowników. W firmie konsultingowej Asysta możemy zaopiekować się księgowością Twojej firmy na poziomie kadr i płac. Co oferujemy?

Księgowość w firmie: czym zajmuje się księgowa?

Do najważniejszych zadań działu księgowości w firmie należą działania w obszarze księgowo-podatkowym oraz kadrowo-płacowym. Te pierwsze obejmują przede wszystkim prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, uczestniczenie w planowaniu budżetu firmy, obliczanie podatków dochodowych i przygotowywanie sprawozdań podatkowych, sporządzanie rejestrów VAT i wiele innych. Księgowość jest ściśle powiązana z rozliczaniem firmy w Urzędach Skarbowych czy ZUS, ale na co dzień odgrywa równie ważną rolę w komunikacji firmy z jej pracownikami. Tu swoją rolę przejmuje dział kadr i płac, często klasyfikowany jako integralna część księgowości w firmie.

W ramach oferty outsourcingu usług księgowych w firmie Asysta proponujemy przejęcie ciężaru obowiązków związanych z prowadzeniem kadr i płac w Twojej firmie. Zajmujemy się kompleksowym prowadzeniem akt osobowych pracowników, prowadzeniem ewidencji czasu pracy i odpowiednim jego rozliczaniem, sporządzaniem umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych, przygotowywaniem świadectw pracy i zaświadczeń o wynagrodzeniu i okresie zatrudnienia na prośbę pracowników, ustalaniem wymiaru urlopów i odnotowywaniem zwolnień lekarskich oraz wieloma innymi aspektami związanymi z bieżącą obsługą kadr i płac. Dodatkowo możemy podjąć się także pracy w zakresie rozliczeń z ZUS i Urzędami Skarbowymi na poziomie obsługi pracowników, tj. sporządzaniem raportów o dochodach, przygotowywaniem rozliczeń podatków PIT 11 i uzupełnianiem dokumentacji związanej z wynagrodzeniami i świadczeniami socjalnymi.

Wsparcie firmy Asysta – prowadzenie księgowości w Płocku

Jako firma konsultingowa skupiona na kompleksowej pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej oferujemy dla firm z Płocka i okolic obsługę księgową w zakresie kadr i płac, HR, oraz szkolenia RODO i BHP niezbędne do spełnienia prawnych obowiązków firmy. Na co dzień współpracujemy z firmami z Płocka, Trójmiasta i w północnych obszarów Polski, oferując pełną obsługę kadrowo-płacową i prowadzenie tej części księgowości w firmach naszych Klientów. W ramach działalności proponujemy miedzy innymi całościowe prowadzenie teczek osobowych, zarówno w tradycyjnej formie papierowej jak i wygodniejszej formie elektronicznej, sporządzanie dokumentów kadrowych niezbędnych do rozliczenia czasu pracy czy urlopów oraz pełne wsparcie w zakresie ewidencji czasu pracy w zakładzie.

Dla ułatwienia wewnętrznej komunikacji firmowej oraz usprawnienia działania działu kadr i płac i całej księgowości, dla naszych Klientów przygotowaliśmy dedykowaną aplikację na komputery stacjonarne i w formie mobilnej umożliwiającą komunikację pomiędzy kierownictwem i pracownikami, ale też dostarczającą niezbędnych dokumentów i informacji do działu kadr i płac z pomocą łatwych do pobrania i odczytania przez pracowników wniosków, dokumentów i oświadczeń. W ten sposób możemy dostarczyć między innymi rozliczenia PIT 11 czy wnioski urlopowe. Szybko i sprawnie!

    - pole obowiązkowe

    Formularz kontaktowy
    Oświadczam że zapoznałem/am się z warunkami użytkowania i je akceptuję

    0