Księgowość - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdynia Łódź Płock Sopot Toruń Trójmiasto

kadry w firmieProwadząc księgowość dla własnej działalności gospodarczej można dość szybko przekonać się, że kwestie rozliczeń, bieżącej dokumentacji i ciągłego nadążania za zmieniającymi się przepisami i nowymi rozporządzeniami nie należą do najłatwiejszych. Księgowość firmy nie obejmuje jedynie prowadzenia bieżącej księgi przychodów i rozchodów, ale wiele kwestii związanych z rozliczeniami, podsumowaniami, analizą budżetu oraz sprawami kadrowo-płacowymi. Outsourcing księgowości opłaca się zarówno dla dużych firm i przedsiębiorstw, jak i mniejszych działalności na terenie Gdańska. Na czym polega i czym zajmuje się księgowa?

Zadania i obowiązki księgowej

Księgowość w firmie można podzielić na dwa główne sektory: rachunkowość, w ramach której należy rozumieć różnego rodzaju rozliczenia, prowadzenie ksiąg rachunkowych czy bieżącą kontrolę wydatków firmy, oraz kadry i płace, których działania skupią się na obsłudze dokumentacji pracowników. Działając w obszarze księgowości dla firm w Gdańsku zajmujemy się przede wszystkim obsługą kadrowo-płacową, wspierając działania księgowości wewnętrznej firm i odciążając ją z zakresu wykonywanych obowiązków.

Nasze usługi obejmują między innymi:

 • przygotowanie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych,
 • sporządzanie świadectw pracy,
 • przygotowanie zaświadczeń o wynagrodzeniu i okresie zatrudnienia,
 • ustalanie wymiaru urlopów,
 • prowadzenie ewidencji czasu pracy,
 • przygotowanie listy płac,
 • prowadzenie ewidencji świadczeń socjalnych,
 • sporządzanie rocznych zestawień dochodów,
 • przygotowanie rozliczeń, dokumentów i wniosków niezbędnych podczas rozliczeń z ZUS i Urzędem Skarbowym,

Przy tak przygotowanych i zaplanowanych działaniach księgowych z zakresu kadr i płac, prowadzenie działalności i zarządzanie bieżącymi wydatkami i dokumentacją powinno stać się dla firmy znacznie łatwiejsze. outourcing usług kadrowychObsługę outsourcingową kadr i płac można oczywiście połączyć także z zewnętrzną obsługą księgowości przez biuro rachunkowe, które zajmie się sprawami ksiąg rachunkowych czy rocznymi rozliczeniami wydatków firmy.

Księgowość w Gdańsku pod opieką specjalistów Asysta

Zadania księgowego w firmie są rozległe, a na samym księgowym ciąży ogromna odpowiedzialność zarówno za dotrzymanie określonych terminów, jak i sporządzenie dokładnej i zgodnej ze stanem faktycznym dokumentacji rachunkowej i kadrowo-płacowej. Księgowości nie należy traktować jako pobocznego zadania w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, bo to na niej opiera się w dużej mierze legalność i spójność działania marki na rynku. Co oznacza to dla firm i współpracy z naszymi specjalistami?

Oddanie części obowiązków księgowych w ręce firmy konsultingowej Asysta pozwala Twojej firmie na prowadzenie własnej działalności i skupienie się na najważniejszych zadaniach produkcyjnych i usługowych, bez konieczności przejmowania się dotrzymaniem terminów czy kompletnością dokumentacji w zakresie kadrowo-płacowym. Działamy w Gdańsku, a także całym obszarze Trójmiasta, służąc zarówno możliwością kontaktu osobistego jak i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji księgowej. Program umożliwia sprawną komunikację pomiędzy kierownictwem i pracownikami, ale jednocześnie wspiera naszą pracę w zakresie prostej księgowości. Z pomocą aplikacji możemy udostępniać pracownikom nowe regulaminy zakładowe, wyznaczać terminy szkoleń BHP, przekazywać skierowania na okresowe badania lekarskie czy wystawiać rozliczenia PIT 11 bez konieczności ich drukowania.

  - pole obowiązkowe

  Formularz kontaktowy
  Oświadczam że zapoznałem/am się z warunkami użytkowania i je akceptuję

  0