Księgowość - gdzie działamy:

Gdańsk Gdynia Łódź Płock Sopot Toruń Trójmiasto

Obsługa księgowa firm to element, który pozostaje niemalże niezmienny niezależnie od tego, czy obsługujemy małą działalność gospodarczą, czy duże przedsiębiorstwo zatrudniające kilkadziesiąt osób. Na co dzień mogą zajmować się nią zarówno osoby zatrudnione do tego celu przez firmę, jak i zewnętrzne biura rachunkowe i firmy konsultingowe doświadczone w prowadzeniu pełnej księgowości dla firm i osób prywatnych. Rozliczenia, prowadzenie dokumentacji czy przygotowywanie sprawozdań i wniosków niezbędnych dla ZUS czy Urzędu Skarbowego to tylko niektóre z obowiązków i zadań księgowości. Czym zajmujemy się na co dzień i co możemy zaoferować Twojej firmie?

Czym zajmuje się księgowa? Podstawowe usługi i zadania

Działania księgowości można podzielić na kilka mniejszych obszarów, które zależnie od wielkości firmy i stopnia rozbudowania jej działalności mogą być obsługiwane przez jednego księgowego lub cały dział księgowości pracujący w obrębie firmy. Usługi księgowe z reguły dzielone są na działania księgowo-podatkowe, finansowo-doradcze oraz kadrowo-płacowe i to właśnie te ostatnie są głównym punktem skupienia w ofercie firmy konsultingowej Asysta.

Usługi kadrowo-płacowe prowadzone w ramach księgowości obejmują wiele aspektów związanych z przygotowaniem i prowadzeniem dokumentacji pracowniczej a także wszelkimi rozliczeniami, wnioskami i oświadczeniami dotyczącymi pracowników. Do obowiązków księgowej będzie należało m.in. przygotowanie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych, sporządzanie świadectw pracy i zaświadczeń o wynagrodzeniu i okresie zatrudnienia, ustalanie wymiaru urlopów oraz prowadzenie akt osobowych pracowników. Księgowa może przygotować też listy płac, prowadzić ewidencję świadczeń socjalnych, sporządzać roczne informacje o dochodach oraz skupić się na przygotowaniu sprawozdań, wniosków i zaświadczeń potrzebnych dla ZUS i Urzędu Skarbowego.

Księgowość zajmuje się także sprawami księgowo-podatkowymi, w ramach których biuro rachunkowe prowadzi dla firmy książki rachunkowe, książki przychodów i rozchodów, oblicza podatki dochodowe, przygotowuje rejestry VAT, przygotowuje rozliczenia dla ZUS czy sporządza deklaracje podatkowe. Zadań księgowego w firmie jest więc sporo i nie dziwi dziś fakt, że firmy decydują się oddać ciężar prowadzenia księgowości w ręce zewnętrznej firmy w ramach outsourcingu usług. W firmie konsultingowej Asysta działamy kompleksowo i skupiamy się na wszystkich najważniejszych aspektach obsługi kadrowo-płacowej tak, by Państwa księgowość mogła działać sprawnie i niezawodnie.

Księgowość Bydgoszcz z pomocą firmy Asysta

Nasze usługi prowadzone w obrębie księgowości skupiają się głównie na prowadzeniu działu kadr i płac obejmującego duży zakres ogólnych działań księgowości w firmie. Firma konsultingowa Asysta działa na terenie Bydgoszczy, Trójmiasta i w północnych częściach Polski, oferując między innymi prowadzenie teczek osobowych w formie papierowej lub elektronicznej, sporządzanie dokumentów kadrowych, rozliczanie urlopów i czasu pracy, ewidencję zwolnień lekarskich czy sporządzanie raportów i analiz na potrzeby zarządu. Swoim klientom udostępniamy dedykowaną aplikację umożliwiającą komunikację pomiędzy kierownictwem i pracownikami, a także automatyczne składanie wniosków urlopowych czy przekazywanie pracownikom dokumentów bez konieczności ich drukowania. Dzięki takiej pomocy, prowadzenie księgowości w Bydgoszczy czy innych częściach Polski nie stanowi dla nas większego problemu.

    - pole obowiązkowe

    Formularz kontaktowy
    Oświadczam że zapoznałem/am się z warunkami użytkowania i je akceptuję

    0