Kadry i płace

 

Obsługa kadrowo-płacowa, to w dużym skrócie usługa, która swym zakresem obejmuje zarówno kwestie związane z kadrami, jak i płacami. Zazwyczaj podejmują się jej biura rachunkowe lub księgowi zatrudnieni w przedsiębiorstwie.

Kadry i płace - gdzie działamy:

Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Łódź Płock Sopot Toruń Trójmiasto

outsourcing usług kadrowychCzym jest obsługa kadrowo-płacowa?

Obsługa kadrowo-płacowa dotyczy przed e wszystkim kwestii zatrudnienia. Dzięki niej przedsiębiorca ma pewność  działań w oparciu o wymogi prawa pracy i przepisy ZUS. Prowadzenie akt osobowych, ewidencjonowanie czasu pracy, ustalenie prawidłowej wysokości wynagrodzenia, a także nawiązywanie i rozwiązywanie stosunków pracy – to tylko niektóre z działań, które podejmuje się w zakresie ww. obsługi.

Usługi kadrowe, a usługi płacowe i różnice między nimi

Obsługa kadrowa, nazywana też usługami kadrowymi dotyczy tego wszystkiego, co w firmie związane jest z zasobami ludzkimi. W jej zakresie mieści się zatem prowadzenie ewidencji czasu pracy i akt osobowych wszystkich zatrudnionych pracowników. I to bez względu na to czy są oni zatrudnieni w oparciu o umowę o dzieło, umowę zlecenie czy umowę o pracę. Poza tym, usługi kadrowe dotyczą też wszystkich działań związanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Z kolei usługi płacowe skupiają się już na rozliczeniach i listach wynagrodzeń. W zakresie ich kompetencji leży również sporządzanie potrzebnej dokumentacji podatkowej. I choć wszystko to brzmi dość zawile, dla profesjonalistów nie jest niczym skomplikowanym. O ile oczywiście doskonale znają się oni na rzeczy. Pamiętajmy bowiem, że każdy błąd w wyliczeniach lub kwestiach zasobów ludzkich – może nas bardzo wiele kosztować.

outourcing usług płacowych w firmieDlaczego warto skorzystać z oferty Asysty?

Dlaczego to właśnie nas polecają, gdy ktoś szuka zespołu sprawnie prowadzącego wszystkie kadrowo-płacowe kwestie w firmach? Pewnie dlatego, że za główny cel naszego działania obraliśmy sobie całkowity komfort klienta. Chcemy, aby dzięki naszej pomocy mógł on skupić się wyłącznie na zarządzaniu przedsiębiorstwem – nie martwiąc się przy tym jego kadrowo-płacowymi sprawami.

Jednak to co wyróżnia nas w szczególny sposób, to systematyczne poszerzanie kompetencji. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie zagwarantować nie tylko usługę prowadzenia pełnej dokumentacji pracowniczej i rozliczania płac, ale także wiele innych działań. Co jednak ważne, w zakresie HR działamy w oparciu o aplikację, dającą komfort i pozwalającą na całkowitą rezygnację z dokumentacji papierowej. Dostęp do najważniejszych informacji o Państwa firmie w praktycznie każdym miejscu na ziemi jest na wyciągnięcie ręki!

Poznaj naszą rozbudowaną ofertę!

usługi kadrowo płacoweZainteresowanym proponujemy jednak znacznie więcej. Oferujemy bowiem szeroki zakres usług BHP, pierwszej pomocy i PPOŻ. W kwestiach RODO pomagamy wprowadzić optymalne rozwiązania i szkolimy zarówno właściciela, jak i pracowników. Pokazujemy, co robić, by dane osobowe były odpowiednio zabezpieczane. I to na każdym etapie ich przetwarzania. Jesteśmy w stanie w ciągu niecałych dwóch tygodni oddać pełną dokumentację, która okazuje się być niezbędna do powołania administratora danych osobowych.

Co więcej, zajmujemy się też kwestiami ISO. Prowadząc cykliczne audyty, tworzymy szczegółowe raporty i w razie potrzeby proponujemy efektowne rozwiązania. Jakby tego było mało, organizujemy również szkolenia – zarówno te dotyczące kompetencji miękkich, jak i te dotyczące relacji między współpracownikami.

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i pomagać im nie tylko w kwestiach HR, ale też wielu innych – w niektórych przypadkach wprowadzonych stosunkowo niedawno – postanowiliśmy cały czas się rozwijać. A nasza  opieka stała się dzięki temu kompleksowa i w stu procentach profesjonalna. Szyta na miarę potrzeb zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

Poznaj więcej naszych usług: